Jubileusz 50-lecia PP3

9 gru        9 grudnia  1965r. nastąpiło oficjalne otwarcie przez Prezydium Przedszkola nr3

przy ul. Połomskiej w Jastrzębiu- Zdroju . Mury  przedszkola  powitały pierwsze przedszkolaki.

Jubileusz 50-lecia istnienia przedszkola obchodzony 29 maja i towarzysząca mu uroczystość była pełna wzruszeń i radosnego nastroju. Stał się doskonałą okazją do wspomnień dawnych lat, podziękowań założycielom, osobom prowadzącym nasze przedszkole, zaangażowanym w życie przedszkola, wszystkim którzy przyczynili się do jego rozwoju w przeciągu tych lat . Jubileusz 50- lecia naszego przedszkola to wyjątkowa okazja do spotkania po latach.

Wśród gości zaproszonych na uroczystość byli:

Wiceprezydent  naszego Miasta Janusz Buda

Poseł na Sejm RP Krzysztof Gadowski oraz Poseł na Sejm RP Grzegorz Matusiak

Naczelnik Wydziału Edukacji pan Andrzej Pawłowski

Dyrektorzy jastrzębskich przedszkoli

Dyrektor wraz z pracownikami Miejskiego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli

Obecni i emerytowani pracownicy przedszkola,

Dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół, instytucji i przedsiębiorstw

Sponsorzy dzięki którym mogła odbyć się  uroczystość

Absolwenci, obecne przedszkolaki i ich rodzice.

Wszystkich powitała dyrektor przedszkola mgr Jolanta Paluch.

„Żyj zdrowo – mądra głowa w sprawnym zuchu”  to misja naszego przedszkola.

Jesteśmy po to aby wspólnie tworzyć warunki wychowawcze i edukacyjne  zapewniające zdrowy styl życia przedszkolaka. Pragniemy, aby nasze dzieci były radosne i zdrowo się odżywiały. Chcemy, aby prawidłowo się rozwijały zarówno w sferze psychicznej jak  i fizycznej, oraz by nasi podopieczni potrafili organizować sobie czynny wypoczynek .

Jest wielu absolwentów naszego przedszkola w których zaszczepiona chęć ruchu jest ich pasją życiową, wychowankiem naszego przedszkola jest piłkarz reprezentacji                             Polski Kamil Glik,  mamy trenera w Legii Warszawa, oraz młodego zawodnika  klubu Arsenal - Londyn .

W trakcie uroczystości odbyły się występy w wykonaniu przedszkolaków z wszystkich grup wiekowych w bardzo różnorodnym programie tanecznym i wokalnym, a pokaz multimedialny przedstawił przebytą drogę, działalność przedszkola, ukazał radosny czas bycia przedszkolakiem. Były życzenia, prezenty i tort jubileuszowy, a w przedszkolnych salach przygotowano również kroniki i okolicznościowe wystawy. Miłym akcentem była wspólna zabawa przy muzyce w ogrodzie przedszkolnym. Zorganizowano dla dzieci:

-Dmuchany plac zabaw

-Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy

-Przejażdżkę samochodami terenowymi oraz poczęstunek dla rodziców.

Podczas tak ważnej uroczystości nie mogło zabraknąć życzeń, gratulacji  i prezentów. Każde dziecko otrzymało plakietkę jubileuszową z Logo Przedszkola i słodycze.

Dziękujemy przybyłym Gościom za życzenia i obecność

w tak ważnym dla Nas dniu.

Zapraszamy do obejrzenia Fotorelacji z Uroczystości.

Pół wieku minęło

Publiczne Przedszkole nr 3 na osiedlu Przyjaźń obchodzi dostojny jubileusz - 50-lecie działalności. Z tej okazji w sali kina „Centrum” odbyła się, 29 maja, uroczysta akademia. Podczas niej nie zabrakło wspomnień, życzeń, kwiatów i występu najmłodszych, którzy zaprezentowali swoje zdolności. Pod okiem pań nauczycielek dziewczęta i chłopcy wyczarowali naprawdę piękne widowisko. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku.